8 יתרונות של חוויות מתנות במקום מתנות חומריות

מתנות חוויה

יש הרבה סיבות מדוע עדיף לתת חוויות ולא מתנות חומריות. הן מתנות בלתי נשכחות, הן שוברות את השגרה, הן לא תופסות מקום, הן נותנות לנו אושר והן יוצרות זיכרונות נצחיים. גורמים אלה ורבים אחרים הם נקודות המפתח מדוע עלינו לתת חוויות כמתנות במקום חפצים חומריים. הם דרך יוצאת דופן להראות את האהבה, ההערכה והאיחולים שלנו ליקיריך.

למה לתת חוויות במתנה?

כיום אנו חיים מוקפים במתח, חרדה ושליליות. מספר הולך וגדל של אנשים צריכים לעצור ולמצוא רגעים להתנתק ולמצוא את עצמם. רבים מאיתנו מחפשים למצוא אושר באמצעות ריטריטים, יוגה, מדיטציות וכו'.

יחד עם זאת, אנו רואים צרכנות וחומרנות גוברת בכל מקום. אתה רק צריך לעצור לדקה ולהסתכל מסביב או לפתוח את המדיה החברתית שלך ותבחין בכך. אנחנו מקבלים כל הזמן את המסר שצריך "להחזיק" או "להחזיק" כדי להיות מאושרים. אנחנו צוברים הרבה דברים שאפילו לא עושים לנו טוב.

ההשלכות של צריכה זו אינן נעימות. אנחנו מוציאים כסף שנוכל להשקיע בדברים אחרים. הבתים שלנו מלאים בחפצים שלעולם לא נשתמש בהם. גם כדור הארץ שלנו ניזוק מדרך החיים הזו, והדבר הגרוע ביותר הוא שאנחנו אפילו לא מרוצים.

משהו לא נכון. קניית דברים ללא סיבה מיוחדת משאירה בתוכנו חלל שלא קל למלא.

אנו יודעים שמתנות היא ביטוי יפה של חיבה, ואם לוקחים בחשבון את הטעמים והצרכים של האדם האחר, זו יכולה להיות מחווה מאוד רגשית ומתחשבת. אבל אנחנו יכולים לחשוב על דרכים אחרות לתת מתנות הרבה יותר מודעות שאולי לא שקלתן: הענקת חוויות במקום מתנות חומריות.

בניגוד לחפצים, חוויות אינן תופסות מקום, הן מטעינות את המצברים שלנו, ממלאות אותנו בזיכרונות ומחזקות את הקשרים עם אהובינו.

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מתנות חוויות?

קודם כל צריך להבהיר את ההבדל בין מתנות חוויתיות למתנות חומריות. כלומר, כסף שהוצא על "עשייה", כמו כרטיסים לקונצרטים, סרטים, טיולים ופעילויות חוצות. ומתנות חומריות, כלומר כסף שהוצא על "בעלות" של חפצים, כגון בגדים, מוצרי אלקטרוניקה, תכשיטים או קוסמטיקה.

אין ספק, הטעם וההעדפות של אנשים משתנים מאוד. אבל, באופן כללי, אנשים נוטים להרגיש יותר סיפוק כשהם קונים מתנות חוויתיות. אלו מחברים אותם למקבל המתנה ובניגוד לרכישות חומריות, יש להם ערך שאינו בר השוואה לחפצים אחרים.

בשלב זה, חלקם עשויים להתנגד לכך שדברים נמשכים זמן רב יותר מחוויות. אבל בעוד שהחומר עשוי להימשך זמן רב יותר ברמה הפיזית, החווייתי משאיר חותם מתמשך יותר ברמה הפסיכולוגית.

כאמור לעיל, ישנם יתרונות רבים למתן חוויות, אך הבה נעמיק ביתרונות הרבים של הענקת חוויות:

  • הם יוצרים רגעים בלתי נשכחים: הרפתקת צניחה חופשית, קורס גיטרה, עיסוי או ארוחת ערב זוגית. אלו מתנות שהמשפחה, בן הזוג או החברים שלך לעולם לא ישכחו. אבל אתה לא צריך לחשוב רק על אנשים אחרים. תחשוב גם לפנק את עצמך קצת.
  • הם נצחיים: חפצים באים והולכים, נשברים, נשכחים במגירה או הולכים לאיבוד. אבל הרגעים הייחודיים האלה הם אלה שנשארים בזיכרון שלנו, ושנה אחר שנה ממשיכים לגרום לנו לחייך כשאנחנו זוכרים אותם.
  • הם מחזקים את הקשרים שלך: הענקת חוויה לאדם אהוב מראה שלא קנית את המתנה שלו בחיפזון. עצרתם לחשוב מה ישמח אותם. הראית שאתה מכיר את המהות של האדם האחר ושלא בחרת את הדבר הראשון שראית בחנות. יתרה מכך, אם תתנו משהו שתוכלו לחלוק עם המקבל, הקשר שלכם יהיה חזק מתמיד!
  • אנחנו מתחילים ליהנות מהם מראש: כשאנחנו נותנים חוויות במקום מתנות חומריות, הן נותנות הנאה מראש. הניחן שלך יתחיל ליהנות רק ממחשבה שהוא הולך ליהנות, ושהציפייה כבר מעניקה להם הנאה. כמו כן, ברגע שהחוויה נגמרת, יש להם זיכרונות וסיפורים.

היתרונות של חוויות מתנות ביום יום שלך

  • הם לא תופסים מקום: הדבר הטוב במתן חוויות הוא שהם לא תופסים מקום בארונות, במרתפים ובסלונים. לכן, הם האפשרות המושלמת לתת לאנשים שלא אוהבים לצבור דברים חומריים, או לאותם חברים שגרים במקומות קטנים.
  • הם שוברים את השגרה: כשהחיים משעממים, צריך רק דחיפה קטנה, תירוץ לשבור את האינרציה ולהרגיש שוב את הבלאגן הזה של אנרגיה חיובית. ליהנות, לשבור את המונוטוניות, לתכנן תוכניות שונות, לעזוב את אזור הנוחות שלך, הם חלק מתופעות הלוואי שאתה יכול ליצור לאחר מתן חוויות במקום משהו מהותי.
  • הם יוצרים שיחה: סביר יותר שכאשר אנו מדברים עם אנשים אחרים, אנו מספרים להם על מה שראינו או על הזמן הטוב שהיה לנו במקום על כמה יפות הנעליים שלנו, או על השרשרת שלנו. ליתר דיוק, החוויות נמשכות כי האנשים שמקבלים אותן נוטים לזכור ולחיות אותן מחדש לאחר שהן סיימו.
  • הם ייחודיים: חלק מהפלא של החוויות הוא הידיעה שלא משנה כמה פעמים תחזור על חוויה, הן תמיד יהיו שונות. במקרה של חפצים, קורה ההיפך: הנעליים האחרונות שקנית לא הולכות להשתנות.

אז עכשיו אתה יודע, לא משנה מה האירוע והנמען, חוויות תמיד יהיו אלטרנטיבה מצוינת. כמו כן, על ידי הענקת חוויות במקום משהו חומרי תלכו על אופציה מקורית ומתחשבת. המתנה שלך בוודאי תודה ויזכור אותך לנצח.