היתרונות של לגו

היתרונות של לגו

לשחק עם צעצועים זה לא רק זמן משחק מהנה. כאשר אנו חושבים על ילדינו הצעירים המשחקים בצעצועים פופולריים כגון לגו, אנו לא חושבים לעתים קרובות על הערך החינוכי או ההתפתחותי של הלגו כתוצאה מכך. אנחנו פשוט רואים ילד שמתמקד במשחק עם כמה אבני בניין ואביזרים. עם זאת, לגו מציע הרבה יותר ממה שנראה לעין הבלתי מאומנת, כפי שתגלה במהרה בעת קריאת הפוסט הזה. לגו והתפתחות הילד בהחלט הולכים יד ביד בצורה חיובית.

היתרונות של משחק לגו לפעוטות

משחק הוא עבודה של ילד, וכולנו עובדים טוב יותר כשאנחנו נהנים ממה שאנחנו עושים. לילדים יש יכולת טבעית לחקור ולגלות דרכים חדשות לשימוש בצעצועים. לגו לא רק מעורר את סקרנותם אלא גם בעל יתרונות רבים עבור פעוטות וילדים צעירים. אם אתה רוצה שילדך יתחיל התחלה חיובית בחיים, חשוב לספק לו פעילויות גיבוש ומשחק מהנות שגם מטפחות את התפתחות המוח, משפרים את תיאום העין/יד, לגרום לילד לחשוב ולנתח, כמו גם למידת מיומנויות חדשות. צעצועים ופעילויות רבים הם חינוכיים, ואספקת לגו לפעוטות היא צעצוע כזה שמציע יתרונות רבים לילדים צעירים.

בתור התחלה, מיומנויות מוטוריות עדינות מפותחות ומשופרות, מה שמאפשר לילד לבצע משימות מורכבות יותר בקלות רבה יותר לאורך זמן. דבר נוסף שפעוטות ילמדו הוא אומנות ההתמדה. פעוטות יכולים להיות עקשנים באופן מפתיע ולא לוותר בקלות. לגו מספק את הפלטפורמה המושלמת לפיתוח תכונת אופי מפתח זו שתשרת אותם לאורך כל חייהם.

השגת תחושת הישג היא תוצאה של חיבור חלקי לגו ליצירת מבנה או חפץ מוחשי אחר. זכור, אין נכון או לא נכון, אז זה מושלם גם למוחות יצירתיים.

פתרון בעיות הוא מיומנות שכל אדם בעולם צריך לפתח, והזמן להתחיל ללמוד כיצד לפתור בעיות הוא בשלב הפעוטות. לגו מציעה פעילות נהדרת שמלמדת גם ילדים איך לפתור מגוון בעיות.

למה לגו טוב למוח?

לפעוטות חשוב לא פחות להפעיל את המוח שלהם כמו לעשות פעילות גופנית להתפתחות תקינה. לגו מספק דרך להשתלט על סוגים רבים אחרים של מיומנויות מתפתחות, כגון פתרון בעיות, מיומנויות מרחביות והבנת משימות חצי מורכבות.

שימוש בחפצים תלת מימדיים מאפשר גם למוחות צעירים ופוריים את היכולת לתכנן מראש ולבצע את השינויים הנדרשים כך שהחלקים יתאימו זה לזה כמתוכנן.

90% מהמוח של הילד מתפתח עד גיל 5. עובדה מדעית היא שככל שהמוח משמש יותר, כך הוא מתפתח טוב יותר והיכולות המנטליות של הילד מתחזקים.

היתרונות של לגו בגיל הרך

הרבה ממה שאנחנו עושים, איך אנחנו חושבים ומהדרך שבה אנחנו פועלים בחיים הבוגרים אפשר לייחס לילדות שלנו. הילדות המוקדמת קובעת את ההרגלים, חיוביים או אחרים, לבגרות במובנים רבים. לכן חיוני ללמד ילדים צעירים הרגלים ודרכי חשיבה טובים.

אמנם ניתן להשיג זאת דרך אפיקים רבים ושונים, אבל לגו לפעוטות הוא בהחלט צעד חיובי בכיוון הנכון.

התפתחות המוח נמצאת בשלב מכריע אצל פעוטות וילדים קטנים, ולכן הם יתמכרו לפעילויות מהנות המקדמות התפתחות מוחית חיובית היא צעד טוב לעשות. בואו נסכם רק כמה מהיתרונות המרכזיים שהושגו כשילדים משחקים בלגו:

 • שיפור תיאום עין/יד
 • פיתוח מיומנויות מרחביות
 • התמדה וסבלנות
 • מוטוריקה עדינה משופרת
 • כישורי פתרון בעיות
 • השגת תחושת הישג
 • לומדים איך לתכנן
 • עבודת צוות כאשר משחקים עם אחרים
 • יצירתיות וניסויים משופרים
 • שיפור המיקוד והריכוז
 • ביטחון עצמי
 • לפעוטות יהיה כיף

יש כל כך הרבה מה להרוויח מכך שהפעוט שלך ישחק עם סט לגו, משהו שניתן להוסיף לו עם הזמן ככל שהכישורים שלו מתפתחים. לגו אולי נראה כמו צעצוע, אבל הוא מציע הרבה יותר מזה.