גינון לילדים – יתרונות שחשוב להכיר

גינון לילדים

גינון לילדים הוא דרך נהדרת לגרום לילדים להיות מעורבים בטבע. יש לו את הכוח ללמד ילדים על היופי של פרחים וירקות, תוך כדי ללמד אותם שיעורי חיים חשובים כמו סבלנות וביטחון עצמי.

פרחים, פירות וירקות

גינון מספק היכרות מצוינת עם הסביבה הסובבת אותם. ילדים יכולים ללמוד על פרחים, פירות וירקות רבים ושונים, יכולים להרגיש אותם פיזית בידיים שלהם, ואפילו יכולים להריח אותם. ההקדמה החושית הזו היא קונקרטית ומוצקה, ותשאיר להם הרגשה טובה.

אנחנו רוצים לציין כי אנחנו עובדים עם מגוון חנויות פרים בארץ והבלוג הזה הוא בשיתוף טופזר פרחים באר שבע, אשר מספקת משלוחי פרחים לכל העיר מהיום עד היום עד השעה 16:30.

חרקים וחיות

גינון גם מציג לילדים את העולם שחי מתחת לאדמה: זה המאוכלס בתולעים, חרקים וחרקים אחרים. הם יכולים לראות עכבישים וחרקים בעצמם, ויכולים גם ללמוד על מערכות אקולוגיות רבות ושונות המתקיימות במקביל על פני כדור הארץ.

אכילה בריאה

כאשר אתם שותלים ומגדלים גינה אכילה, אתם מלמדים את ילדכם על החשיבות של אכילה בריאה בצורה פנטסטית ומעשית. מחקרים תומכים בדעה זו, ואומרים שכאשר ילדים בגינה ומגדלים את הפירות והירקות שלהם, יש סיכוי גבוה יותר שהם ינשנשו פירות וירקות כשהם גדלים.

אימון גופני

לעתים קרובות, כשאנחנו חושבים על פעילות גופנית, אנחנו חושבים ללכת לחדר כושר. זה לא קרוב למרתק או מתגמל כמו שגינון יכול להיות לילדים. כאשר אנו בגינה, אנו עוסקים בפעילות פעילה שגם מגרה את המוח שלנו ומלמדת את ילדינו שפעילות גופנית צריכה להיות חלק יומיומי מהחיים, וניתן להשיגה בדרכים רבות ושונות.

כישורי חיים

גינון יכול גם לעזור לילדינו לפתח כישורי חיים חשובים.

סבלנות

עצם המהות של גינון כרוכה בהוראת סבלנות. אחרי הכל, כשאנחנו שותלים צמח תות, הוא לא מייצר מיד תותים. אנחנו צריכים לחכות שהוא יפרח, ואז לחכות שהתותים יבשילו.

כל ההמתנה הזו מלמדת את ילדינו סבלנות.

אַחֲרָיוּת

גינון גם מלמד את ילדינו אחריות. אם לא נשקה את הצמחים שלנו, הם ימותו. הילדים שלנו חייבים לשים לב לכך, ולהתחשב במזג האוויר כדי שיוכלו להשקות את הצמחים בהתאם.

גינון הוא גם מחויבות. הילדים שלנו חייבים להשקות את שיח התותים שלהם יותר מפעם אחת כדי שהוא יגדל. אם הם לא יעשו זאת, זה ימות, וכתוצאה מכך שיעור מוצק מאוד לגבי אחריות.

ביטחון עצמי

אבל בסופו של דבר, כשהכל יהיה מים וגדל, לילדים שלנו תהיה תחושה מדהימה של ביטחון עצמי והעצמה. הם יכולים להסתכל על הפירות והירקות שהם מגדלים ולראות שהעבודה הקשה והמאמץ שלהם השתלמו.